KONST / Litografier / Färglitografi 12861131
*
nr 1286 1131
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 11/200, CGK. Motivet: 60x45 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 20:41:54
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson cgk färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om C Göran Karlsson
nr 1286 1131
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 11/200, CGK. Motivet: 60x45 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson cgk färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09